modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Forum » Pozostale
Menu główne
Merytoryczne
Techniczne
Pozostale
Wyszukiwanie
Google
Lista wątków forum: Imprezy i spotkania
Zapowiedzi i opinie o imprezach i spotkaniach
Po kolei | Najnowsze na początku
Temat: Konkurs
Autor: Michał Tafil || 2005-04-12 14:46 Odpowiedzi: Brak
Chciałbym sie dowiedziec kiedy bedzie konkurs w Toruniu. Jeśli ktoś miał by jakieś informacje lub stronke konkursy to prosiłbym napisać. Dzięks;)
Temat: IV Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa.
Autor: Dariusz Flisiak || 2005-04-14 22:11 Odpowiedzi: Brak
Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić Was na kolejny - IV Ogólnopolski Festiwal Modelarstwa w Łodzi.
Impreza odbędzie się w terminie 14 - 15 maja 2005.
Na stronie www znajdziecie wszystkie niezbędne formularze zgłoszeniowe i materiały informacyjne.

Dla Modelarzy Indywidualnych:
http://www.modelarskie.pl/index.php?lang=pl&more=328&
;kat=41&kat_aktywna=41
Dla Organizacji i Klubów Modelarskich:
http://modelarskie.pl/index.php?lang=pl&more=316&kat
=41&kat_aktywna=31
Dla Firm:
http://modelarskie.pl/index.php?lang=pl&more=317&kat
=41&kat_aktywna=31

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Czekamy na Wasze pomysły i propozycje. Chętnie nawiążemy współpracę w zakresie zorganizowania pokazów, zawodów w dowolnych dziedzinach modelarstwa.

Pozdrowienia
Biuro Organizacyjne Festiwalu.
www.targi.modelarskie.pl
Temat: Białystok
Autor: Michał Tafil || 2005-06-12 19:35 Odpowiedzi: Brak
Mam pytanko czy konkurs w Białymstoku odbędzie się w tym roku w zeszłym był 20 czerwca. Prosiłbym o odpowiedz.
Temat: List Otwarty w sprawie V Galicyjskich Spotkań Modelarskich
Autor: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie || 2005-09-09 16:44 Odpowiedzi: Brak
Kraków dnia 9 września 2005 roku.

LIST OTWARTY

modelarstwo.pl

Szanowny Pan
Jacek Świerczek
ul. Wadowicka 8a
30-415 Kraków
Szanowny Panie, Szanowni Państwo

Muzeum Lotnictwa Polskiego za pośrednictwem witryny www.modelarstwo.pl pragnie przeprosić Polskie Środowisko Modelarskie za wszelkie niedogodności i problemy, z jakimi spotkali się wszyscy Modelarze, którzy zdecydowali się wziąć udział w V Galicyjskich Spotkaniach Modelarskich. Przyjmuję do wiadomości wszelkie gorzkie słowa krytyki, z jakimi spotkało się Muzeum na witrynie przez Pana administrowanej (www.modelarstwo.pl).

Odpowiadając na uwagi na temat organizacji V Galicyjskich Spotkaniach Modelarskich pozwalam sobie naświetlić Państwu pewne aspekty związane z organizowaniem tej imprezy.

Muzeum Lotnictwa Polskiego od lat gościło w swoich skromnych progach kolejne edycje Galicyjskich Spotkań Modelarskich. W ubiegłych latach dokładaliśmy wszelkich starań, aby w ramach naszych ograniczonych możliwości uczynić je jak najlepszymi. Od początku jednak byliśmy tylko i wyłącznie formalnym współorganizatorem imprezy. Organizatorem Spotkań jest firma GP Hobby & Model. Muzeum ze swej strony udostępniało pomieszczenia do ekspozycji modeli, zapewniało zaplecze logistyczne (choćby w postaci stołów do eksponowania modeli), i tzw. „miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia”.
Całość formalnej obsługi imprezy, czyli Biuro Organizacyjne, Sekretariat Imprezy, rozsyłanie zaproszeń, informacje na łamach mediów oraz reklama, pozostawały wyłączną domeną firmy GP Hobby & Model (której opinia w środowisku modelarskim jest Państwu chyba znana).

Na początku bieżącego roku firma GP Hobby & Model wystąpiła do Muzeum z propozycją zorganizowana na naszym terenie kolejnych – jubileuszowych – V Galicyjskich Spotkań Modelarskich. Muzeum Lotnictwa Polskiego jako placówka kulturalno-oświatowa, której jednym z celów statutowych jest dbanie o rozwój edukacji lotniczej społeczeństwa
i zabezpieczanie wszelkich aspektów szeroko pojętej historii lotnictwa w Polsce, tradycyjnie wyraziło chęć współpracy na dotychczasowych zasadach przy organizowaniu tej – ze wszechmiar godnej propagowania i kontynuowania imprezy. Jedynymi ustaleniami, jakie zapadły na tym spotkaniu, było ustalenie wstępnego terminu imprezy na pierwszy weekend września bieżącego roku (odmiennie niż dotychczas w ostatni weekend maja). Zwyczajowo stroną organizacyjną oraz oprawą medialną imprezy – w tym również podawaniem terminów i reklamą imprezy miała się zająć firma GP Hobby & Model. Firma ta miała również na bieżąco informować Muzeum o postępach przygotowań do imprezy, uzgodnić ostateczny termin Spotkań i doprecyzować potrzeby odnośnie ich logistyki. Niestety po pierwszym spotkaniu do dalszych kontaktów i spotkań nie doszło. Nikt również nie informował Muzeum o jakichkolwiek dalszych poczynaniach Organizatora (GP Hobby & Model). W kalendarzu imprez MLP przypuszczalny termin przewidziany na Spotkania pozostał zapisany jako zarezerwowany do potwierdzenia przez Organizatorów.

Ogromnym zaskoczeniem dla Muzeum Lotnictwa Polskiego było ukazanie się na administrowanej przez Pana witrynie informacji z podaniem terminu imprezy, ponieważ do nas – jako do gospodarzy terenu i współorganizatora odpowiedzialnego za logistykę Spotkań – nie wpłynęło ze strony firmy GP Hobby & Model jakiekolwiek pismo, czy też inna forma ostatecznego potwierdzenia terminu, a nawet faktu podjęcia decyzji o realizacji imprezy we wcześniej proponowanym terminie. Jest prawdą, że nie śledziliśmy również mediów
w poszukiwaniu informacji na ten temat. Wydaje się to o tyle zrozumiałe, że nie szuka się informacji na temat wydarzenia, które nie jest do końca zaplanowane i przyjęte do realizacji.

Jest dla Muzeum Lotnictwa Polskiego niezmiernie przykrym fakt, że środowisko polskich modelarzy nie mogło tradycyjnie – jak co roku w Krakowie – zaprezentować swojego dorobku. Prosimy o zrozumienie naszej sytuacji jako potencjalnego współorganizatora. Pragnę za Pańskim pośrednictwem zapewnić Modelarzy z całego kraju o otwartości Muzeum w popieraniu organizowania wszelkiego rodzaju imprez, mających za cel propagowanie lotnictwa. Pozwolę sobie powołać się na przykład Małopolskich Pikników Lotniczych,
z powodzeniem od dwóch lat organizowanych przez Muzeum. Ta „młoda” impreza już zdobyła sobie ugruntowaną pozycję w kalendarzu imprez lotniczych w kraju i może poszczycić się uczestnictwem w niej tej klasy modelarzy, jak chociażby Marek Szufa – wielokrotny Mistrz Polski w klasie modeli – makiet sterowanych radiem. W tegorocznej imprezie poza Panem Markiem brali udział również inni modelarze, a ich opinie na temat organizacji imprezy można uznać za co najmniej pochlebne.

Informuję również Pana, a za Pańskim pośrednictwem środowisko modelarskie, że Muzeum Lotnictwa Polskiego jest gotowe w każdej chwili podjąć się i zorganizować samodzielnie imprezę o podobnej formule, zasięgu i charakterze jak Galicyjskie Spotkania Modelarskie. Ze względów formalnych impreza musiałaby mieć jednak inną nazwę. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje ze strony środowiska modelarskiego.

Z poważaniem i serdecznym słowem - Przepraszam!

Krzysztof Radwan

Dyrektor
Muzeum Lotnictwa Polskiego
Temat: KRAKOWSKA GIEŁDA MODELARSKA 9.x.2005
Autor: szymon pado || 2005-09-26 12:46 Odpowiedzi: Brak
Witam wszystkich maniaków modelarstwa kartonowego, plastikowego i różnorakiego innego. Ja zajmuję się kolejowym, ale nie o tym chciałem pisac. Mianowicie od blisko 5 miesięcy organizujemy z kolegami co miesiąć (KAŻDA DRUGA NIEDZIELE MIESIĄCA) giełde modelarską. Z tymże mamy mały problem. Mało kto pojawia się od WAS Mianowicie mam na mysli ludzi zajmujących się modelami samolotów, statków żołnierzyków itp. Jak macie ochotę i czas zapraszamy do nas. U nas jest dużo miejsca. Można wystawić jak się ma coś na sprzedarz, a także jaksię chce coś poakzać. Może będzie można coś kupic jak będą sprzedawcy z waszej (czyli wy sami )branży.Dodatkowo zawsze można się spotkać i wymienić doświadczeniami i pogadać ze znajomymi. Tutaj pod tym linkiem

http://www.forum.martel.pl/viewtopic.php?t=2961&postdays
=0&postorder=asc&start=60

są wszelkiego rodzaju informacje i zdjęcia z trego co jak wygląda. Dodam że wejscie dla zwiedzających całe 2 zł dla dzieci gratis. Sprzedającym udostepniamy stoliki za 5 zł.
Temat: Konkursy na dolnymśląsku
Autor: Marek Marczewski || 2005-10-23 13:23 Odpowiedzi: Brak
Czy na terenie tego pięknego województwa organizowane są jakieś konkursy (za wyjątkiem "Światowida";)?
Bo ja w tych sprawach jestem kompletnie goły :-)
Za wszelkie informacje na ten temat stokrotne dzięki.
Temat: KONKURS W BYTOMIU !!!!
Autor: Michał Tafil || 2005-12-23 19:21 Odpowiedzi: Brak
SERDECZNIE ZAPRASZAMY na
II Międzynarodowe Zawody Plastikowych Modeli Redukcyjnych
oraz wystawę pokonkursową - BYTOM 2005,

które odbędą się w auli
Państwowych Szkół Budownictwa
Bytom 41-902, ul. Powstańców Śląskich 9
W dniach 26 – 27 lutego 2005 r.

Organizatorem konkursu jest Sekcja Modelarska Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Państwowe Szkoły Budownictwa w Bytomiu.

Rodzaj konkursu oraz postanowienia ogólne:
Konkurs ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału modelarzy indywidualnych, oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granicą.
Do konkursu przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.), oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu).
UWAGA !!
W konkursie nie mogą brać udziału modele które w zeszłym roku zdobyły miejsca medalowe.
W konkursie może uczestniczyć modelarz z dowolną liczbą samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej. W klasyfikacji medalowej uwzględniony zostanie jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie. We wszystkich klasach startowych nastapi podział na kategorie wiekowe junior (do 18 lat) oraz senior (od 18 lat). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do łączenia kategorii wiekowych, w przypadku małej liczby uczestników w danej klasie. Konkurencja w danej klasie startowej zostanie rozegrana pod warunkiem, że zgłosi się do niej minimum trzech uczestników.
Modele można zgłaszać do konkursu na załączonej karcie zgłoszeniowej (oczywiście można powielać) na miejscu, bądź też pod niżej wymienionym adresem pocztowym:
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2
Ul. Ks. J. Popiełuszki 9
41-902 Bytom
Polska,
lub w formie elektronicznej pod adresami e-mail: olekbytom@pf.pl, aviatik@op.pl
W celu uniknięcia spiętrzeń i opóźnień w dniu konkursu prosimy o wcześniejsze zgłaszanie modeli. Modele te będą odbierane przy osobnym stanowisku, co znacznie przyspieszy odbiór prac. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, nazwę modelu, jego producenta oraz skalę, klasę startową oraz kategorię wiekową.
Opłaty startowe wynoszą odpowiednio 5 pln (junior) oraz 10 pln (senior). Opłata jest jednorazowa bez względu na ilość zgłaszanych modeli.

Nagrody specjalne:
- najlepszy model samolotu do 1920 roku (Karaya Cup)
- najlepszy model samolotu w barwach polskich (Aviatik Cup)
- najlepszy model samolotu lub pojazdu w barwach obecnej lub b.Jugosławii (Balcan Cup)
- Najlepszy model wykonany z zastosowaniem kalkomanii Techmod (Techmod Cup)
- Najlepszy model czołgu T-34 (Model Fan Cup)
- najlepszy model pojazdu byłego ZSRR lub Rosji po II Wojnie Światowej
- najlepszy model pojazdu w barwach polskich
- Memoriał Edwarda Boni (nieżyjący już, znany bytomski modelarz)
- The Best of Show
- inne

Klasy startowe:
S1 – samoloty 1:32 i większe, standard
S2 – samoloty 1:32 i większe, upgrade
S3 – samoloty 1:48/1:50, standard
S4 – samoloty 1:48/1:50, upgrade
S5 – samoloty 1:72, standard
S6 – samoloty 1:72, upgrade
S7 – samoloty do 1921 r, 1:72
S8 – samoloty do 1921 r, 1:48 i większe
S9 – samoloty i szybowce cywilne (bez podziału na skale)
S10 – śmigłowce 1:72
S11 – śmigłowce 1:48 i większe
A1 – artyleria 1:76-1:48
A2 – artyleria 1:35-1:16
PG1 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:76-1:48, standard
PG2 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:76-1:48, upgrade
PG3 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35-1:24, standard
PG4 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35-1:24, upgrade
PK1 – pojazdy wojskowe kołowe 1:76-1:48, standard
PK2 – pojazdy wojskowe kołowe 1:76-1:48, upgrade
PK3 – pojazdy wojskowe kołowe 1:35-1:24, standard
PK4 – pojazdy wojskowe kołowe 1:35-1:24, upgrade
P16 – pojazdy wojskowe gąsienicowe i kołowe 1:16
M – motocylke
PCO – pojazdy cywilne osobowe
PCC – pojazdy cywilne ciężarowe lub techniczne
DS – dioramy lotnicze
DL – dioramy lądowe
F1 – figurki 1:35-1:24
F2 – figurki 1:16-1:9
F3 – popiersia
F4 – winiety
SF – modele sci-fi
Standard – model wykonany wyłącznie w oparciu o zestaw przewidziany przez producenta
Upgrade – model waloryzowany, z wykorzystaniem dodatkowych zestawów żywic, blach lub elementów wykonanych samodzielnie

Punktacja, zasady oceny oraz nagrody:
Modele będą oceniane według zasady „podoba się – nie podoba się”. W związku z tym nie jest obowiazkowo wymagana dokumentacja. Jednakże w przypadku modeli wystawianych w kategoriach upgrade, czyli waloryzowanych, które będą podlegać bardziej wnikliwej ocenie dokumentacja może być przydatna w przypadku zaistnienia wątpliwości co do zgodności modelu z oryginałem lub jakości i ilości dokonanych zmian. W przypadku wystawienia modelu wykonanego od podstaw dokumentacja jest niezbędna.
Nagradzane będą modele, które zajęły trzy pierwsze miejsca w swojej klasie startowej. Każdy uczestnik senior, który zajmie jedno z trzech pierwszych miejsc otrzyma dyplom oraz medal. Zdobywca pierwszego miejsca dodatkowo otrzyma puchar. Dla uczestników juniorów przewidziane są ponadto nagrody rzeczowe w postaci modeli bądź też literatury modelarskiej. Zajęcie pierwszego miejsca w danej kategorii nie oznacza równoczesnego zdobycia nagrody specjalnej za model o tej samej lub zbliżonej tematyce.
Modelarze z Bytomia oraz organizatorzy nie będą brali udziału w zawodach.Program imprezy:
Sobota 26.02.2005
8:00-12:30 – przyjmowanie modeli
12:45 – oficjalne otwarcie zawodów
13:00 – 15:00 – zwiedzanie wystawy
15:00 – ocena i sędziowanie modeli

Niedziela 27.02.2005
9:00-12:30 – zwiedzanie wystawy
12:45-13:45 – odbiór modeli
14:00 – rozdanie nagród oraz uroczyste zamknięcie zawodów

Imprezy towarzyszące:
- pokaz malowania figurek przez znanego i cenionego modelarza Dariusza Zwierzyńskiego z Warszawy;
- wystawa obrazów o tematyce lotniczej i militarnej pędzla Seweryna Fleischera
- wystawa modeli wykonanych przez bytomskich modelarzy

Giełda modelarska:
Giełda modelarska odbędzie się w sobotę w godzinach od 8:30 do 15:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 14:00. Za stoiska nie będą pobierane opłaty. Jednakże każdy z posiadaczy stoiska zobowiązany jest przekazać ufundowane przez siebie nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone najmłodszym uczestnikom zawodów. Rezerwacji stoiska należy dokonać nie później niż do dnia 10 lutego 2005. Ilość stoisk jest ograniczona.

Zakwaterowanie:
Organizator oferuje możliwość zakwaterowania w Hotelu „Bytom” przy ulicy Zabrzańskiej 110 w Bytomiu (ok. 10 min. jazdy samochodem od miejsca zawodów). Cena noclegu wynosi odpowiednio 20 pln za miejsce w pokoju 4 osobowym, 20 pln/33 pln za miejsce w pokoju 3 osobowym (w zależności od standardu) oraz 25 pln/40 pln w pokoju 2 osobowym (w zależności od standardu). Rezerwacji noclegu należy dokonać u organizatorów zawodów nie później niż do dnia 10 lutego 2005.

Wszelkich dodatkowych informacji nie zawartych w niniejszym zaproszeniu można zasięgnąć dzwoniąc pod numery +48 501 228 582 lub +48 601 091 251
Temat: ANULOWANIE
Autor: Michał Tafil || 2005-12-23 19:26 Odpowiedzi: Brak
TE DANE NIŻEJ SĄ NIEAKTUALNE DOTYCZĄ KONKURSU W ZESZŁYM ROKU PRZEPRASZAM ZA POMYŁKE :/
Temat: Spotkanie modelarzy * Gdańsk 12-15 sierpnia 2006
Autor: Marek Buczkowski || 2006-07-05 11:50 Odpowiedzi: 1
Odp: Michał Tafil || 2006-07-07 14:29
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają na targi, wystawę i giełdę “ ŚWIAT MODELARSTWA”. Impreza odbędzie się podczas Jarmarku Św. Dominika – jednej z największych i najsłynniejszych imprez w Europie. Wśród wielomilionowej rzeszy zwiedzających znajdują się tysiące miłośników modelarstwa. Zapraszamy zatem do udziału w tym ważnym wydarzeniu dla modelarzy. Więcej informacji na stronie: http://www.mtgsa.pl/e4u.php/37,pl,. pozdrawiam
Komisarz Targów Marek Buczkowski
kontaky na str. wwww.mtgsa.com.pl
Temat: Zaproszenie do Bytomia
Autor: Aleksander Zielony || 2006-10-21 12:44 Odpowiedzi: Brak
Witam

Chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu modelarzy z okolic Bytomia i wszystkich którzy będą chętni się tłuc z dalsza do nas. Spotkanie odbędzie się 27.10.06 (przyszły piątek) na godzinę 18:00 na ulicę Katowicką 54. Spotkanie będzie miało na celu.... to co zaproponujecie. Spotkania te będą odbywały się przynajmniej raz w miesiącu i będą miały na celu przedewszystkim, możliwość wymiany doświadczeń między modelarzami.

Pozdrawiam
Aleksander Zielony
Temat: Światowid 2006
Autor: Hubert Knychała || 2006-11-12 14:04 Odpowiedzi: Brak
wie ktos może czy jest gdzieś jakaś galeria z tegorocznego światowida???

P.S.
wie ktoś coś na temat konkursu w gnieźnie br.??
Temat: IV Międzynarodowy Żywiecki Festiwal Modelarski 2 - 3-06-2007
Autor: kik kiki || 2007-03-22 12:10 Odpowiedzi: Brak
KMH "PASJA" zaprasza na

IV Międzynarodowy Żywiecki Festiwal Modelarski
ŻYWIEC 2 – 3 czerwiec 2007


REGULAMIN
IV Żywieckiego Festiwalu Modelarskiego
Puchar Prezesa firmy BOLIX
Żywiec 2007
www.modelezywiec.republika.pl

1. Organizatorzy : Klub Modelarzy Redukcyjnych PASJA, Muzeum Miejskie – Stary Zamek – 34-300 Żywiec , ul. Zamkowa 2 tel/fax 033/861 21 24 e-mail : staryzamek@muzeum-zywiec.pl

Honorowy patronat
Burmistrz Miasta Żywca
Księżna Maria Krystyna Habsburg
BOLIX S.A. – Sponsor Generalny Imprezy

2. Celem konkursu jest popularyzacja redukcyjnego modelarstwa plastikowego , zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promowanie walorów Ziemi Żywieckiej.
3. Termin i miejsce konkursu : 2 – 3 czerwiec 2007
Muzeum Miejskie – Stary Zamek - 34-300 Żywiec , ul. Zamkowa 2

- sobota 2.06 w godz. 8.00 – 13.00 - przyjmowanie modeli
w godz. 9.00 – 15.00 - wystawa modeli , giełda modelarska
15.30 - odprawa sędziów i ocena modeli

- niedziela 3.06 w godz. 9.00 – 13.00 - wystawa modeli , giełda modelarska
godz. 13.30 - ogłoszenie wyników , rozdanie nagród i za-
kończenie konkursu.

4.Rodzaj konkursu: konkurs ma charakter otwarty , mogą w nim uczestniczyć modelarze
indywidualni i zrzeszeni w klubach i modelarniach w kraju i za granicą ; liczba i wiek
uczestników jest nieograniczona.
5. Przewiduje się podział na grupy wiekowe:
M – młodzik do12 lat – urodzeni od 1995 r
J – junior 13 – 18 lat - 1989-1994
S – senior , powyżej 18 lat - urodzeni do 1989 r
6. Do konkursu przyjmowane będą tylko modele plastikowe (również z żywicy)
wykonane własnoręcznie przez modelarzy.
7. Dokumentacja nie jest wymagana.
8. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie po 3 modele w każdej klasie.
9. Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów
wg. zasady podoba się – nie podoba się.
10. Opłaty : opłaty startowe nie będą pobierane
11. Nagrody : dla najlepszych modelarzy w grupie młodzików zostaną przyznane nagrody
rzeczowe i dyplomy , w grupach juniorów i seniorów dyplomy i medale.
W konkursie nie mogą startować modele nagrodzone w poprzednich edycjach
12. Organizatorzy przewidują nagrody specjalne:
- Puchar Prezesa firmy BOLIX za najładniejszy model konkursu
- Puchar Burmistrza Miasta Żywiec
- Puchar za najlepiej wykonany model w barwach polskich
- Puchar za najładniejszy model cywilny
- Puchar za najładniejszy model w barwach amerykańskich
- Puchar za najładniejszy model służb ratowniczych
- Puchar za najładniejszy model służb policyjnych
- Puchar redaktora naczelnego czasopisma Aeroplan
- Puchar ufundowany przez IPMS - Silesia
13. Członkowie klubu PASJA, jako organizatorzy nie startują w konkursie.
14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo własnej interpretacji regulaminu, decyzje komisji
sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.
15. Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników imprezy i modeli.16. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny , organizatorzy nie zapewniaj rezerwacji
noclegów
W celu ułatwienia zakwaterowania podajemy adresy miejsc noclegowych;
- Górska Szkoła Szybowcowa ŻAR , Międzybrodzie Żywieckie
tel. +48/33/ 866-10-46 (cała doba)
- Schronisko Młodzieżowe przy Zespole Szkół Mechaniczno Elektrycznych Żywiec, ul. Komisji Edukacji Narodowej – tel.+48/33/ 861-26-39
- Dom noclegowy GROTA, Żywiec, ul. Kilińskiego 1 – tel. +48/33/ 861-79-57
- Hotel MAXIM, Żywiec, ul Piłsudskiego 20 – tel. +48/33/ 475-03-83
475-03-84
- Hotel ROMA, Żywiec, ul. Kościuszki 12 – tel. +48/33/ 861-51-22
- Pensjonat „Nad Sołą”, Żywiec, ul. Tetmajera 3 - tel. +48/33/ 861-03-10
- Informacja Turystyczna w Żywcu - tel. +48/33/ 861-43-10
17. Zgłoszenia : udział w zawodach należy zgłaszać w terminie do 15.V. 2007 wyłącznie ze
względów organizacyjnych (dopuszcza się zgłoszenia po tym terminie) podając
nast.dane:
- imię i nazwisko
- grupę wiekową (młodzik, junior, senior)
- klasę startową
- typ modelu oraz jego skalę
- adres zamieszkania
- przynależność klubową

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: KMR „PASJA”
Krzysztof Gęga
34-300 Żywiec, ul. Kopernika 94

lub e-mail: krzysztof.niemiec@zywiec.pl
kgmodel@op.pl
jaroslaw.herzyk@epf.pl

Osoby zainteresowane stoiskami handlowymi prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia szczegółów.


Dokładne dane dotyczące przebiegu imprezy również na stronie internetowej :
www.modelezywiec.republika.pl

ZAPRASZAMY DO ŻYWCA

Żywiec , listopad 2006

ORGANIZATORZY


UWAGA – w tegorocznej edycji tylko modele plastikowe i z żywicy

Podział na klasy – modele plastikowe

S1 – samoloty okresu I wojny światowej (bez podziału na skale) – junior/senior
S2 Standard – samoloty , skala 1:72 i mniejsze - młodzik/junior/senior
S3 Otwarta – samoloty , skala 1: 72 - junior/senior
S4 Standard - samoloty , skala 1: 48 - młodzik/junior/senior
S5 Otwarta– samoloty , skala 1 : 48 - junior/senior
S6- samoloty tłokowe , odrzutowe skala 1:24 – 1:35 - junior/senior
S7- szybowce i samoloty cywilne - bez podziału na skale - junior/senior
H1- helikoptery , skala 1:72 - młodzik/junior/senior
H2 – helikoptery , skala 1:48 i większe - młodzik/junior/senior
KL – kolekcje lotnicze bez podziału na skale - bez podziału wiekowego
( minimum 5 modeli związanych tematycznie)
KL – kolekcje pojazdów bez podziału na skale - bez podziału wiekowego
( minimum 5 modeli związanych tematycznie)
OM – okręty i statki motorowe – bez podziału na skale - młodzik junior/senior
Ż – żaglowce – bez podziału na skale - młodzik/junior/senior
PK 1 – pojazdy wojskowe kołowe , skala 1:71 – 1:48 - młodzik/junior/senior
PK 2 Standard*– pojazdy wojskowe kołowe , skala 1:35 – 1:16 - młodzik/junior/senior
PK 3 Otwarta*- pojazdy wojskowe kołowe , skala 1:35 – 1:16 - junior/senior
PG 1 – pojazdy wojskowe gąsienicowe , skala 1:72 – 1:48 - młodzik/junior/senior
PG 2 Standard*– pojazdy wojskowe gąsienicowe , skala 1:35 – 1:16 - młodzik/junior/senior
PG 3 Otwarta* - pojazdy wojskowe gąsienicowe , skala 1:35 – 1:16 - junior/senior
A – artyleria – bez podziału na skale - młodzik/junior/senior
So – samochody osobowe cywilne – bez podziału na skale - młodzik/junior/senior
Sc – samochody ciężarowe i techniczne cywilne – bez podziału na skale - młodzik/junior/senior
M – motocykle – bez podziału na skale - młodzik/junior/senior
D1 – dioramy lądowe – bez podziału na skale-max.0.6m x 0.6m - młodzik/junior/senior
D2 – dioramy lotnicze – bez podziału na skale-max.0.6m x 0.6m - młodzik/junior/senior
F1p – figurka piesza , skala 1:9 – 1:16, powyżej 90 mm - młodzik/junior/senior
F2p – figurka piesza , skala 1:35 – 1:72 , do 85 mm - młodzik/junior/senior
F3k – Figurka konna – bez podziału na skale - młodzik/junior/senior
F4 – popiersia - junior/senior

*Standard – model wykonany w oparciu o zestaw przewidziany przez producenta, bez dodatków waloryzujących, dopuszcza się ślady eksploatacji oraz elementy nie załączone przez producenta typu anteny i pasy

*Otwarta - model waloryzowany , z wykorzystaniem dodatkowych zestawów żywic, blach lub elementów wykonanych samodzielnie.

KATEGORIE SPECJALNE – rozgrywane bez podziału wiekowego i skalę

F-16 – samoloty F-16 , z okazji wejścia do uzbrojenia Lotnictwa Polskiego
P P – pojazdy wojskowe używane w armii polskiej w okresie 1918 – 1939
S P – samoloty Spitfire
Temat: Nowe konkursy
Autor: Wojtek Janus || 2007-04-09 18:25 Odpowiedzi: 1
Odp: Zbigniew Imieliński || 2007-09-17 20:42
Chciałbym się dowiedzieć gdzie na Sląsku w okolicach Katowic Będą najbliższe konkursy modelarskie. Jeśli macie jakieś informacjie na ten temat to prosze powiadomcie mnie.
Temat: wystawa modelarska w Pomorskim Muzeum Wojskowym
Autor: Marcin Nowik || 2008-03-14 12:59 Odpowiedzi: 1
Odp: Marcin Nowik || 2008-05-23 10:17
Zapraszam do udziału w wystawie organizowanej w Bydgoszczy przez Pomorskie Muzeum Wojskowe w Bydgoszczy.
Tematycznie nawiązuje ona do historii polskiej wojskowości na przestrzeni dziejów. Otwarcie planujemy na dzień 1 czerwca 2008 r. (niedziela). Natomiast zamknięcie wystawy przewidujemy dopiero we wrześniu.
Dodatkowo planujemy pokazy tworzenia modeli dla zwiedzających.
Zainteresowanych uczestnictwem proszę o kontakt na email:
muzeumpmw.promocja@pow.mil.pl
Pozdrawiam
Temat: X EDYCJA SALONU MODELARSTWA I GIER TOWARZYSKICH HOBBY POZNAŃ | 19-20 PAŹDZIERNIKA 2013
Autor: Justyna Tur || 2013-09-09 11:49 Odpowiedzi: Brak
X EDYCJA SALONU MODELARSTWA I GIER TOWARZYSKICH HOBBY
POZNAŃ | 19-20 PAŹDZIERNIKA 2013
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 5
Godziny otwarcia:
19 października - 10.00 – 18.00
20 października - 10.00 – 17.00

Na HOBBY każdy znajdzie coś dla siebie – motto tego wydarzenia - „Zabawa z pasją” - oddaje w pełni charakter jego charakter – czasem jest to tylko weekendowa zabawa, a czasem rodzi się tu pasja i przyjaźnie na całe życie.

Jubileuszowa edycja Salonu Modelarstwa i Gier Towarzyskich HOBBY odbędzie się w dniach 19-20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Coraz większa popularność gier planszowych wpływa pozytywnie na rozwój tej formy spędzania wolnego czasu. Interesująca formuła Targów przyciąga fanów gier towarzyskich, twórców zajmujących się rekonstrukcją modeli zbroi czy broni.

MODELARSTWO

Salon HOBBY to tysiące modeli kolejowych, samochodowych, morskich czy lotniczych. Jedną z ulubionych atrakcji są olbrzymie makiety modułowe w różnych skalach. Wykonane wcześniej przez modelarzy w zaciszu domowym elementy (moduły) łączone są na targach w kilkudziesięciometrowe linie torów, z realistycznymi stacjami, krajobrazami odzwierciedlającymi zarówno rzeczywistą roślinność jak i architekturę, a nawet scenki z codziennego życia. Przygotowanie takich makiet wymaga ogromnej wiedzy historycznej i technicznej, zdolności manualnych i cierpliwości.

GRY

Na HOBBY można zagrać tak naprawdę prawie we wszystko, zatem oprócz klasycznych gier, naszym uczestnikom zaprezentowana zostanie najnowsza oferta rynkowa czołowych wydawców. Co roku powstaje kilkaset nowych gier towarzyskich – oprócz gier familijnych są to między innymi gry strategiczne, ekonomiczne, przygodowe, logiczne, wojenne, kooperacyjne czy imprezowe w różnych formach – gry karciane, figurkowe, planszowe.

Zapoznanie się z możliwie jak największą ilością nowych pozycji ułatwi uczestnikom odbywający się podczas targów Festiwal gier planszowych „GRAnat”. W GAMES ROOM’ach (wypożyczalniach gier) uczestnicy znajdą ponad 400 tytułów. Można więc zagrać w najnowsze lub ulubione tytuły. Jeśli nie potraficie w coś grać czeka na Was sztab animatorów, którzy pokażą i nauczą jak grać – zarówno dorosłych jak i najmłodsze dzieciaki w wieku przedszkolnym.


Bilety na wydarzenie: http://www.ticketpro.pl/jnp/inne/1087929-hobby-happy-baby-aq
uazoo.html
Więcej informacji: www.hobby.mtp.pl
Temat: Targi Hobby 7-8 października w Poznaniu
Autor: Rodzinny WeekendMTP || 2017-10-02 09:59 Odpowiedzi: Brak
Gry planszowe, samochody, drony i kolejki!
Doskonałe miejsce na rozwijanie swojej pasji i odnalezienie nowego BZIKA!
- Warsztaty Modelarskie w Poznaniu LIVE
- Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych
- liczne Games Room’y, Games Room Junior
- olbrzymi wybór i testy planszówek
- festiwal GRAnat
- Akademia Drona
- Mistrzostwach Samochodów Zdalnie Sterowanych pod patronatem KIA Motors Poland
- wystawy modelarskie
- warsztaty z renowacji mebli
- fotografia
- spotkania z hobbystami

Znajdź swojego BZIKA! :D
Dzieci do 13 roku życia - wstęp bezpłatny!
Bilety od 15 złotych w przedsprzedaży: http://rodzinnyweekend.mtp.pl/pl/bilety/kup_tanszy_bilet/
Więcej informacji: www.rodzinnyweekend.mtp.pl
https://www.youtube.com/watch?v=4d1Ff-uUw7Y
Strona:  1 
Banery reklamowe
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl